Policyjne kontrole pustostanów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Policyjne kontrole pustostanów

Spadki temperatury jakie ostatnio odnotowano na terenie powiatu lublinieckiego niosą ze sobą zwiększone zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych wobec czego policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bez dachu nad głową mogą szukać schronienia.

W tych dniach policjanci będą kontrolować wszelkiego rodzaju pustostany ale także przystanki i dworce. Stałym nadzorem zostaną również objęte rejony marketów i parkingów, gdzie widywane są osoby bezdomne. Mundurowi w trakcie codziennych patroli będą zwracać uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające poza domem, które z uwagi na swój stan również są narażone na wychłodzenie organizmu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych czy nietrzeźwych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku, które najczęściej zamieszkują samotnie. 

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można przekazywać na numer alarmowy 112 ale też za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność".