Działania „NURD” zakończone - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Działania „NURD” zakończone

Data publikacji 09.05.2019

Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas wczorajszej akcji, która trwała do godziny 22.00, stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bacznie przyglądali się także zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych.

Podczas wczorajszych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec ujawnili 40 wykroczeń drogowych, których wobec pieszych dopuścili się kierowcy. Mundurowi nałożyli 22 mandaty karne oraz  zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia wobec 18-stu kierujących. Najczęściej stwierdzano wykroczenia polegające na parkowaniu samochodów na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, nieprawidłowe parkowanie na chodnikach oraz przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych. Przypominamy, że postój pojazdów w tych miejscach jest bardzo niebezpieczny z uwagi na ograniczoną widoczność jaką ma pieszy, który chce przejść na drugą stronę jezdni, a także dla zbliżających się do przejścia kierowców.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!