Włamywacz już zatrzymany! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Włamywacz już zatrzymany!

Data publikacji 09.05.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 43-latka, który w nocy z 7 na 8 maja 2019 r. włamał się do budynku przy ulicy Częstochowskiej w Lublińcu skąd dokonał kradzieży metalowych elementów wyposażenia pieca gazowego. Teraz za kradzież z włamaniem może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Informację o włamaniu do budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego oficer dyżurny KPP Lubliniec otrzymał 8 maja, krótko po godzinie 8 rano. Przybyli na miejsce stróże prawa ustalili, że sprawca poprzez wybicie szyby w oknie na parterze wszedł do środka budynku skąd dokonał kradzieży elementów wyposażenia pieca gazowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do ustalania sprawcy. Rozpytano okolicznych mieszkańców oraz sprawdzono punkty skupu złomu na terenie miasta. To właśnie na terenie jednego z nich ujawniono przedmioty pochodzące z włamania. Ustalono również dane personalne i rysopis osoby, która przyniosła te elementy do punktu skupu. To były mieszkaniec Zabrza, obecnie osoba bezdomna. 
Na podstawie wcześniejszych legitymowań i ustaleń funkcjonariuszy KPP Lubliniec co do możliwego miejsca przebywania sprawcy kilka godzin po ujawnieniu włamania został on zatrzymany na terenie Lublińca. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.