Dziś działania „Alkohol” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Dziś działania „Alkohol”

Data publikacji 24.06.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu prowadzą w dniu dzisiejszym działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol”. Akcja jest prowadzona na drogach powiatu lublinieckiego i ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Policjanci w trakcie dzisiejszych działań, w różnych miejscach powiatu będą przeprowadzali badania stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami co pozwoli na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu. Wobec tego należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli. Akcja będzie prowadzona na wybranych drogach powiatu lublinieckiego w miejscach, które są najbardziej zagrożone wypadkami i niewłaściwymi zachowaniami na drodze.
Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.

Pamiętaj:

- Jeżeli planujesz prowadzenie pojazdu nie spożywaj alkoholu lub podobnie działającego środka;

- Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości – wykonaj badanie. Takie badanie można wykonać bezpłatnie w KPP Lubliniec i innych jednostkach Policji;

- Zawsze odmawiaj jazdy z kierowcą, który jest pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – uniemożliwij mu dalszą jazdę lub zadzwoń na numer alarmowy 112.