Wiadomości

Lublinieccy policjanci dbają o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży

Data publikacji 04.07.2019

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wspólnie z mundurowymi innych służb dbają o bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu stróże prawa sprawdzają obozy letnie i obozowiska harcerskie, które zorganizowane są na terenie powiatu lublinieckiego. Kontrole te prowadzone są w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”.

Od początku wakacji na terenie powiatu lublinieckiego zaplanowanych i zgłoszonych zostało 20 obozów harcerskich. Miejsca wypoczynku młodzieży w naszym powiecie koncentrują się w rejonie Kokotka, Leśnicy, Piłki oraz Turzy. Policjanci, wspólnie z przedstawicielami: Państwowej Straży Pożarnej, nadleśnictwa, jak również przedstawicielami samorządu lokalnego w trakcie trwania obozów będą sprawdzać, czy wypoczywające na nich dzieci i młodzież są bezpieczne. Podczas każdej wizytacji policjanci sprawdzają łączność z organizatorami wypoczynku, infrastrukturę obiektów, drogi ewakuacyjne oraz miejsca grupowania się uczestników obozów w razie ewentualnego wystąpienia zagrożenia. Przekażą również dane teleadresowe najbliższej jednostki policji oraz dzielnicowego, a także omówią możliwości wykorzystania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Dodatkowo dla uczestników wypoczynku przeprowadzane są prelekcje i pogadanki, w trakcie których omawiane są m.in. zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą i terenach przywodnych, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, zasady bezpiecznego poruszania się w lesie i w trakcie wycieczek górskich, czy też bezpiecznego palenia ognisk. Wszystkie te działania wpisują się w kampanię MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje" i "...nad wodą".