Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego motorowerzysty - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego motorowerzysty

Data publikacji 21.08.2019

Wieczorem 20 sierpnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odebrał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego motorowerzysty w Pawonkowie. To kolejny w ostatnim czasie przykład zaangażowania i właściwej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Zgłoszenie o tym, że drogą krajową nr 46 w kierunku Pawonkowa porusza się motorowerzysta, który prawdopodobnie jest pijany policjanci otrzymali wczoraj około godziny 20.30. Zgłoszenie pochodziło od innego uczestnika ruchu, który widział jadącego „wężykiem” kierowcę jednośladu, którego z trudem wyprzedzały inne pojazdy. Zgłaszający widząc niebezpieczne zachowania motorowerzysty jechał za nim, a gdy ten zatrzymał się na przydrożnym parkingu wybiegł ze swojego samochodu, wyjął kluczyk ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Niezwłocznie powiadomił również Policję. Przybyli na miejsce mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. Prowadzący motorower 26-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zawsze reagujmy na tego typu przypadki zgodnie z założeniami kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz.