Kolizja na DW 906 w Strzebiniu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Kolizja na DW 906 w Strzebiniu

Data publikacji 05.09.2019

Lublinieccy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj rano, na drodze wojewódzkiej nr 906 w miejscowości Strzebiń, gdzie zderzyły się dwa pojazdy: ciężarowy Renault i osobowy VW. Sprawca, kierujący ciężarówką prowadził pojazd będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj, krótko przed godzina 7 rano dyżurny lublinieckiej komendy policji otrzymał informacje o zderzeniu VW i ciężarowego Renault w Strzebiniu na DW 906. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że sprawcą kolizji jest kierujący ciężarówką 43-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, który w wyniku niezachowania ostrożności najechał na tył pojazdu jadącego przed nim. Na szczęście w zdarzeniu nikt z podróżujących osobówką nie odniósł obrażeń, choć VW został poważnie uszkodzony.

Policjanci skontrolowali stan trzeźwości uczestników kolizji. Okazało się, że sprawca kierujący samochodem ciężarowym 43-latek prowadził pojazd znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu lublinieckiego już stracił prawo jazdy, a dodatkowo grozi mu grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.