Patriotyczny Lubliniec 2019 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Patriotyczny Lubliniec 2019

Data publikacji 24.09.2019

Po raz trzeci lublinieccy policjanci wraz z harcerzami Hufca ZHP Lubliniec, JW. Komandosów, Komendą Powiatową PSP, OSP Lubliniec, Zakładem Karnym w Herbach Oddziałem Zewnętrznym w Lublińcu i Fundacją „Wspieram cicho i skutecznie” zorganizowali przedsięwzięcie pod nazwą: „Patriotyczny Lubliniec”.

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy były rocznice historyczne:100-lecie polskiej Policji, 100-lecie I Powstania Śląskiego, 80-lecie wybuchu II Wojny Światowej oraz 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla mieszkańców powiatu lublinieckiego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak: pokaz sprzętu policyjnego i wojskowego, strzelnicę ASG, smaczną grochówkę wojskową, wystawy tematyczne, turniej gier planszowych, turniej wiedzy o Powstaniach Śląskich, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK z Lublińca. Ponadto w tym dniu na Lublinieckim rynku odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa „Niepodległą Mamy we Krwi”.

W trakcie imprezy, zwycięzcy „Gry miejskiej” odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Dariusza Kiedrzyna gratulacje  oraz atrakcyjne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć sprzęt transportowy, który jest wykorzystywany w codziennej, policyjnej służbie. Nie zabrakło również pokazu specjalistycznego wyposażenia wykorzystywanego przez stróżów prawa podczas wykonywania obowiązków, w tym związanych z zabezpieczaniem imprez masowych. Wszyscy odwiedzający policyjne stoisko mogli zobaczyć z bliska jak wygląda policyjny motocykl i pojazdy służbowe. Był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia, ale była to również dobra sposobność do wymiany spostrzeżeń dotyczących poprawy bezpieczeństwa na terenie Lublińca.

  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec. Policyjne radiowozy i policjanci.
  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec - dzieci w radiowozie.
  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec - dzieci w radiowozie.
  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec - policyjny mundur PZ.
  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec -policyjny motocykl.
  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec.
  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec.
  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec -wręczenie nagród za grę miejską.
  • Na zdjęciu uczestnicy imprezy Patriotyczny Lubliniec -szefowie jednostek ,służb, organizatorów.