Działania EDWARD w powiecie lublinieckim - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Działania EDWARD w powiecie lublinieckim

Data publikacji 27.09.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przeprowadzili wczoraj działania, mające na celu ograniczenie ilości wypadków drogowych poprzez zwiększenie świadomości wszystkich uczestników ruchu o zagrożeniach na drodze. W tym roku poza działaniami na drogach mundurowi skupili się na edukacji dzieci i młodzieży czyli najmłodszych użytkowników dróg.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, lublinieccy policjanci włączyli się w trzecią edycję europejskiej akcji EDWARD 2019. Mundurowi odwiedzili szkoły w Zborowskim i Molnej, gdzie podczas spotkań z dziećmi przypominali najważniejsze przepisy i zasady, których zobowiązani są przestrzegać wszyscy uczestnicy ruchu. Stróże prawa w szczególności apelowali do młodych rowerzystów stanowiących bardzo liczną grupę użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i właściwy sposób korzystania z ciągów pieszo – rowerowych. Dużo mówiono też o prawidłowym przechodzeniu przez drogę oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. 
Równolegle z wizytami w szkołach policjanci prowadzili działania prewencyjno - kontrolne na drogach powiatu lublinieckiego ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń będących najczęstszą przyczyną poważnych zdarzeń drogowych. Pomimo tego, iż akcja miała głównie charakter edukacyjny, wszyscy kierujący, którzy dopuścili się w dniu wczorajszym poważnego naruszenia obowiązujących przepisów musieli się liczyć z konsekwencjami.
Zasadność tego typu przedsięwzięć może potwierdzać fakt, iż w dniu wczorajszym na drogach powiatu lublinieckiego nie odnotowano żadnego poważnego zdarzenia drogowego.

  • Na zdjęciu policjanci w trakcie prelekcji w szkole.
  • Na zdjęciu policjanci w trakcie prelekcji w szkole.
  • Na zdjęciu policjant w trakcie prelekcji w szkole.
  • Na zdjęciu policyjna czapka , ręczny miernik prędkości, bloczek mandatowy.
  • Na zdjęciu plakat promujący działania EDWARD.