Wiadomości

Policjanci z Woźnik otrzymali nowoczesny alkomat przesiewowy

Data publikacji 02.10.2019

Wczoraj Komisariat Policji w Woźnikach wzbogacił się o nowoczesny sprzęt służący do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Zakup urządzenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Burmistrza Miasta Woźniki Michała Aloszko. Nowoczesne urządzenie umożliwia weryfikację stanu trzeźwości w czasie 4s.

Funkcjonariusze KP Woźniki otrzymali urządzenie o nazwie iBlow 10. Jest to bezkontaktowy miernik wykorzystywany do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Sprzęt został zakupiony ze środków przekazanych przez Burmistrza Miasta Woźniki Michała Aloszko. To kolejne wspólne działanie lokalnych władz samorządowych z Komendą Powiatową Policji w Lublińcu mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
Pozyskane urządzenie jest ręcznym miernikiem, który w bardzo krótkim czasie pozwala np. policjantowi przeprowadzającemu kontrolę drogową bezbłędnie stwierdzać obecność alkoholu w organizmie kontrolowanego kierującego. Dzięki iBlow 10 badanie trwa jedynie 4 sekundy, a kierowcy nie będą musieli z niecierpliwością czekać na jego wynik. W celu dokonania pomiaru wystarczy przez otwór pomiarowy z odległości ok. 3 cm przez kilka sekund wdmuchnąć miarowo powietrze. Jeśli pomiar przeprowadzony zostanie prawidłowo na urządzeniu zapali się dioda w odpowiednim kolorze. Kolor zielony informuje, że osoba badana jest trzeźwa, natomiast w przypadku zapalenia się diody w kolorze czerwonym jest to sygnał, że badany znajduje się pod wpływem alkoholu.
Pozyskany przez stróżów prawa nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej eliminować nietrzeźwych użytkowników dróg i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

  • Na zdjęciu Burmistrz Woźnik i Komendant KP Woźniki.
  • Na zdjęciu urządzenie iBlow 10.
  • Na zdjęciu Burmistrz Woźnik przekazuje sprzęt policji.