Podsumowanie działań "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Podsumowanie działań "Prędkość"

Data publikacji 24.10.2019

Na drogach powiatu lublinieckiego zakończyły się działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP Lubliniec ujawnili łącznie 32 wykroczenia, nałożyli 25 mandatów karnych oraz zatrzymali jedno prawo jazdy.

Wczoraj na terenie powiatu lublinieckiego policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Policyjne patrole można było spotkać w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Podczas działań lublinieccy stróże prawa skontrolowali łącznie 33 pojazdy. Mundurowi ujawnili 32 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi. Niechlubnym "rekordzistą" okazał się 68-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, który w miejscowości Bukowiec, w terenie zabudowanym poruszał się swoim pojazdem marki Jeep z prędkością 104 km/h. Mężczyzna już stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu działania, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną  zdarzeń drogowych.