Podsumowanie działań „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 29.10.2019

Na drogach powiatu lublinieckiego zakończyły się działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których nadrzędnym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W trakcie działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec i KMP Częstochowa ujawnili łącznie 49 wykroczeń, nałożyli 46 mandatów karnych. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h zatrzymano dwa prawa jazdy.

Wczoraj na terenie powiatu lublinieckiego policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Patrole, w tym nieoznakowane policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory można było spotkać w miejscach naszego powiatu, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Podczas działań skontrolowano łącznie 51 pojazdów. Mundurowi ujawnili 49 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Łącznie za popełnione wykroczenia stróże prawa nałożyli 46 mandatów karnych.

W trakcie wczorajszych działań, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w ternie zabudowanym powyżej 50 km/h dwóch kierowców straciło prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W rejonie Dębowej Góry, droga wojewódzka W-907 kierujący Oplem, mieszkaniec Częstochowy poruszał się swoim pojazdem z prędkością 102 km/h, natomiast w miejscowości Koszęcin załoga nieoznakowanego radiowozu namierzyła mieszkańca powiatu lublinieckiego, który w terenie zabudowanym poruszał się pojazdem marki Audi z prędkością 114 km/h.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

  • Na zdjęciu policjanci w nieoznakowanym  radiowozie przeprowadzają kontrolę drogową.
  • Na zdjęciu dwóch umundurowanych policjantów stoi koło radiowozu policyjnego z miernikiem prędkości.
  • Na zdjęciu napis policja wyświetlany za tylna szybą policyjnego radiowozu nieoznakowanego