Wiadomości

Podsumowanie akcji Znicz 2019 w powiecie lublinieckim

Data publikacji 04.11.2019

Dzisiaj zakończyła się akcja "Znicz 2019". W tym roku policyjne działania trwały cztery dni, w czasie których mundurowi szczególnie dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Na drogach powiatu lublinieckiego odnotowano dwa wypadki, 13 kolizji drogowych oraz zatrzymano 7 pijanych kierowców.

W akcję "Znicz 2019", która trwała od czwartku 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00 zaangażowani byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, Komisariatu Policji w Woźnikach i Posterunku Policji w Koszęcinie. Głównym zadaniem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób odwiedzających cmentarze oraz dbanie o płynność ruchu na drogach w rejonie najczęściej odwiedzanych nekropolii.
W trakcie tegorocznej akcji na drogach powiatu lublinieckiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których ranne zostały 2 osoby. Obydwa zdarzenia miały miejsce 31 października. Pierwsz zdarzenie miało miejsce w Lisowicach, gdzie w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych 43-letnia mieszkanka powiatu opolskiego, kierując Fordem potrąciła przechodzącego 16-letniego mieszkańca gminy Pawonków, który następnie został odwieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Częstochowie. Do drugiego zdarzenia doszło w Woźnikach, gdzie 53-letni mężczyzna kierując samochodem marki Fiat nie zachował bezpiecznego odstępu od pojazdu poruszającego się bezpośrednio przed nim i doprowadził do zderzenia. W wypadku ucierpiał 30-letni kierujący Fordem, który został przetransportowany do szpitala.
W czasie zakończonych działań na drogach powiatu lublinieckiego odnotowano również 13 kolizji drogowych oraz zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo zakończenia akcji "Znicz 2019" apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.