Poważny wypadek na K 46 - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Poważny wypadek na K 46

Data publikacji 20.11.2019

We wtorek wieczorem na odcinku drogi krajowej nr 46 pomiędzy Pawonkowem a Gwoździanami doszło do poważnego wypadku drogowego. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ucierpiały cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 21 na drodze krajowej nr 46. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierujący samochodem osobowym marki VW Polo wyjeżdżając z drogi podporządkownej na drogę krajową nie zachował szczególnej ostrożności, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym drogą krajową pojazdem marki VW Passat. W wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby podróżujące VW Polo. Wszystkie zostały przewiezione do szpitali w Częstochowie i Opolu. Pomocy medycznej wymagał również 25-letni kierujący VW Pasaatem.
Na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych czynności wykonywali policjanci i strażacy. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, a ruch pojazdów odbywał sie wyznaczonymi objazdami. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z lublinieckiej komendy.

Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych!

  • Na zdjęciu miejsce wypadku na dk 46 widoczne samochody straży pożarnej w nocy.
  • Na zdjęciu miejsce wypadku na dk 46, widoczne wozy straży pożarnej w czasie akcji.
  • Na zdjęciu widoczne działania służb w miejscu wypadku drogowego pomiędzy Pawonkowem a Gwoździanami na dk 46.