Wypadek na ulicy Oleskiej w Lublińcu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Wypadek na ulicy Oleskiej w Lublińcu

Data publikacji 25.11.2019

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dziś rano na ulicy Oleskiej w Lublińcu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW w celu uniknięcia zderzenia z włączającym się do ruchu Nissanem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w latarnię uliczną. W wypadku ranny został 19-letni kierowca BMW.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 9.00 w Lublińcu na ulicy Oleskiej. 49-letnia kierująca samochodem osobowym marki Nissan mieszkanka gminy Ciasna wyjeżdżając z posesji nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu osobowemu BMW. Kierujący niemieckim autem mieszkaniec gminy Ciasna chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożną latarnię oświetleniową. W wypadku ranny został 19-letni kierujący BMW. Mężczyzna został odwieziony do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego. Na miejscu zdarzenia czynności prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec i strażacy, a także Straż Miejska. Przeprowadzone przez stróżów prawa badania stanu trzeźwości nie wykazały obecności alkoholu w organizmach kierujących biorących udział w zdarzeniu.

  • Na zdjęciu miejsce zderzenia na ulicy Oleskiej w Lublińcu, tyłem stojący wóz straży pożarnej .
  • Na zdjęciu miejsce wypadku na ulicy Oleskiej w Lublińcu, widoczny pojazd BMW , rozbita latarnia oświetleniowa i wóz strażacki.
  • Na zdjęciu umundurowany policjant WRD stojący na drodze i wykonujący oględziny wypadku na ulicy Oleskiej w Lublińcu.