Apel o czujność! - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Apel o czujność!

Data publikacji 29.11.2019

Z uwagi na zbliżający się okres przedświąteczny policjanci zwracają się do mieszkańców z apelem o zachowanie szczególnej czujności, ostrożności i informowanie o sytuacjach, osobach czy pojazdach, które w jakikolwiek sposób wzbudzają nasze podejrzenia. Wszelkie informacje i sygnały można kierować, nawet anonimowo, pod numery tel. 34/353 22 55 lub numer alarmowy 112.

Lublinieccy policjanci apelują o ostrożność i zwracanie uwagi na wszelkie obce osoby czy pojazdy w rejonie naszego domu czy naszego sąsiedztwa. Jeżeli to możliwe odnotujmy rysopisy osób czy też markę i numer rejestracyjny samochodu ale przede wszystkim o swoich spostrzeżeniach poinformujmy dyżurnego lublinieckiej komendy Policji, który na miejsce będzie mógł skierować patrol. Szybka reakcja często pozwala zapobiec przestępstwu.

Zawsze odpowiednio zabezpieczajmy nasz dom, mieszkanie czy inne mienie. Pamiętajmy, że sprawcy nie działają tylko w nocy, ale również w dzień, kiedy domownicy są w pracy czy szkole. Zadbajmy o to, by po powrocie nie spotkała nas przykra niespodzianka. Często najlepszym zabezpieczeniem naszego mienia jest życzliwy sąsiad czy ktoś z rodziny. Poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z domem podczas naszej nieobecności.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!