Policjanci kontrolują pustostany. - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Policjanci kontrolują pustostany.

Data publikacji 04.12.2019

Spadki temperatury jakie ostatnio odnotowano niosą ze sobą zwiększone zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych. Lublinieccy policjanci sprawdzają miejsca, w których osoby bez dachu nad głową mogą szukać schronienia. Pamiętajmy, że niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych czy nietrzeźwych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku, które najczęściej zamieszkują samotnie.

W okresie zimowym stróże prawa kontrolują wszelkiego rodzaju pustostany i miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Stałym nadzorem zostaną również objęte rejony marketów i parkingów, ale również dworce i przystanki, gdzie widywane są osoby bezdomne. Mundurowi w trakcie codziennych patroli będą zwracać uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające poza domem, które z uwagi na swój stan również są narażone na wychłodzenie organizmu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych czy nietrzeźwych, ale również dla osób samotnych i w podeszłym wieku, które najczęściej zamieszkują samotnie. 

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można przekazywać na numer alarmowy 112 ale także za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność".