Z promilami i bez prawa jazdy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Z promilami i bez prawa jazdy

Data publikacji 03.01.2020

Policjanci na terenie Lublińca zatrzymali do kontroli osobowego fiata, którego kierująca w trakcie jazdy spożywała piwo. Dodatkowo okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień, gdyż wcześniej straciła prawo jazdy za jazdę na „podwójnym gazie”. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W czwartek około godziny 9 funkcjonariusze z lublinieckiej komendy zauważyli na ulicy 11-listopada w Lublińcu samochód osobowy marki fiat, którego kierująca prowadząc swój pojazd spożywała piwo. Po zatrzymaniu badanie alkomatem wykazało u kobiety prawie promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że siedząca za kierownicą 56-letnia mieszkanka Lublińca nie dość, że prowadziła swój pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości to jeszcze nie posiada uprawnień, gdyż wcześniej straciła prawo jazdy za jazdę po alkoholu.

Interwencja zakończyła się odholowaniem fiata na policyjny parking, a o wysokości kary dla mieszkanki Lublińca w najbliższym czasie zadecyduje sąd. Za ponowne popełnienie tego samego przestępstwa grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.