Zatrzymani sprawcy serii włamań - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Zatrzymani sprawcy serii włamań

Data publikacji 14.01.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie serii włamań na terenie Lublińca. Wszyscy to mieszkańcy powiatu lublinieckiego w wieku 18 i 19 lat. Zatrzymani usłyszeli 6 zarzutów, za które grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do wszystkich przestępstw, za które mężczyźni usłyszeli zarzuty, doszło w ostatnim czasie na terenie miasta Lublińca. Włamywacze działali w nocy, a za cel przestępczego procederu wybierali małe sklepiki, budki i kioski. Ostatnie włamanie miało miejsce 13 stycznia br. w nocy. Celem przestępców był kiosk przy ulicy Spokojnej, w którym najpierw uszkodzili oni roletę zewnętrzną, a następnie przez wybitą szybę w oknie dokonali kradzieży wyposażenia oraz pieniędzy. Dwaj przestępcy zostali zatrzymani przez policyjny patrol na gorącym uczynku, a trzeci trafił do policyjnego aresztu jeszcze tego samego dnia. Stróże prawa odzyskali wszystkie skradzione tego dnia przedmioty wraz z pieniędzmi. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


 

  • Na zdjęciu policyjny radiowóz na miejscu włamania do kiosku przy ulicy Spokojnej w Lublińcu, widoczna rozbita szyba przez , którą sprawcy dokonali kradzieży wyposażenia i pieniędzy.
  • Na zdjęciu widoczna rozbita szyba w kiosku przy ulicy Spokojnej w Lublińcu.
  • Na zdjęciu widoczny jeden ze sprawców włamania do kiosku siedzący w policyjnej celi a za nim stojący umundurowany policjant.