Wiadomości

Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 24.02.2020

Informacja przekazana Policji przez świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy w Boronowie. Okazało się, że 53-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 23  lutego br. na ulicy Wolności w Boronowie, w rejonie jednej z placówek handlowych. Świadek zauważył jak pod sklep podjechał samochód osobowy marki Daewoo, z którego wysiadł kierujący, będący wyraźnie pod wpływem alkoholu. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomiona została Policja. Na miejsce skierowani zostali pełniący służbę w tym rejonie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Woźnikach. Po przybyciu na miejsce stróże prawa dokonali kontroli stanu trzeźwości mężczyzny, którym okazał się 53-letni mieszkaniec gminy Boronów. Policyjny alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd

Zachowanie świadka opisanego zdarzenia to kolejny przykład obywatelskiej postawy wpisującej się w założenia kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”, pokazujący również, że niema wśród społeczeństwa przyzwolenia na łamanie prawa i jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Pamiętaj, że kierowcy, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających stanowią bardzo duże zagrożenie na drodze.

Zawsze kiedy jesteś świadkiem tego typu sytuacji zadzwoń pod numer alarmowy 112.