"Bezpieczne Wakacje 2020" z policjantami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

"Bezpieczne Wakacje 2020" z policjantami

Data publikacji 16.07.2020

Policjanci dbają o to, aby tegoroczne wakacje były bezpieczne dla mieszkańców i osób wypoczywających na terenie powiatu lublinieckiego. Prowadzą spotkania i pogadanki dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Mundurowi odwiedzili uczestników obozu harcerskiego w Posmyku.

W czwartek policyjny profilaktyk i funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy przypomnieli wypoczywającym w Ośrodku Harcerskim w Posmyku zuchom i harcerzom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku. Mundurowi omówili najczęściej występujące zagrożenia oraz wymienili konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci apelowali o przestrzeganie przepisów i zasad obowiązujących w miejscach wypoczynku również ze względu na zagrożenie epidemiczne. 
W trakcie spotkania stróże prawa poruszali tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, mówili jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Mundurowi przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku, oraz trakcie różnego rodzaju wycieczek w górach lub w lesie.  Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" skierowanej zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą. Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „FILMOWY przeWODNIK”.  Wszystkim dzieciom policjanci życzyli bezpiecznego i radosnego wakacyjnego wypoczynku !
W drugiej części spotkania funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego omówił podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, a także przypomniał obowiązkowe wyposażenia roweru. Zwrócił uwagę na konieczność codziennego stosowania elementów odblaskowych, które wyraźnie poprawiają bezpieczeństwo pieszego czy rowerzysty poruszającego się po drodze. 
Na koniec był czas na zadawanie pytań i wzajemną wymianę spostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, dzieci chętnie zadawały pytania dotyczące codziennej służby w Policji, żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.