Wakacyjne spotkania z policjantami w Kokotku - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Wakacyjne spotkania z policjantami w Kokotku

Data publikacji 30.07.2020

Lublinieccy policjanci cały czas dbają o to, aby tegoroczne wakacje były bezpieczne dla mieszkańców i gości odpoczywających na terenie powiatu lublinieckiego. Dla dzieci i młodzieży prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Ostatnio mundurowi odwiedzili uczestników obozu artystycznego odbywającego się w Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku.

W trakcie spotkania policjanci z lublinieckiej komendy poruszali tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, ale również przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dużo mówiono o tym jak zachować się gdy gdy się zgubimy oraz jak bezpiecznie spędzać czas w domu i na podwórku. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z prowadzoną akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Uczestnicy  spotkania dowiedzieli się jakich zasad należy przestrzegać nad będąc nad wodą. Stróże prawa zwrócili uwagę na skutki jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne zachowanie czy lekceważenie przepisów przez osoby odpoczywające nad wodą.
Na koniec jak zawsze przyszedł czas na zdawanie pytań. Uczestnicy obozu pytali o codzienną służbę, policyjne wyposażenie i czy trudno zostać policjantem. Był również czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkim uczestnikom obozu artystycznego w Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku policjanci życzyli bezpiecznego i radosnego wakacyjnego wypoczynku !

  • Na zdjęciu policjantki w mundurach w czasie prelekcji dla dzieci.
  • Na zdjęciu policjantki z KPP Lubliniec w czasie spotkania z dziećmi w Kokotku.
  • Na zdjęciu widoczna policjantka stojąca tyłem i rozmawiająca z siedzącymi na ławkach dziećmi.
  • Na zdjęciu widoczna policjantka wokoło stojące dzieci.
  • Na zdjęciu widoczna policjantka w mundurze, przed nią stoją osoby rozmawiające  i zadające pytania.
  • Zdjęcie zbiorowe uczestników prelekcji w Kokotku.