Wiadomości

Groźny wypadek na dw 906 - Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 11.09.2020

Wczoraj policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na leśnym odcinku drogi wojewódzkiej nr 906 pomiędzy Koszęcinem a Wierzbiem. Zderzył się tam bus i samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia ranna została 76-letni kobieta, która została zabrana do szpitala w Lublińcu. To już kolejny poważny wypadek na tym odcinku drogi. Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W czwartek tj. 10 września br. ok godz. 7.30 na leśnym odcinku drogi wojewódzkiej nr 906 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem osobówki i przewożącego pasażerów busa marki Mercedes. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący busem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył samochodu osobowego marki Toyota, którego kierująca sygnalizowała manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia się pojazdów obrażeń ciała doznała 76-lenia kierująca toyotą, która następnie została przewieziona do szpitala w Lublińcu. Na szczęście żadna z 13 osób podróżujących busem nie została ranna. Stróże prawa ustalili, że oboje kierujący byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 40-letniemu kierowcy mercedesa. 

Policja apeluje o rozwagę za kierownicą i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w tym zachowania bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami szczególnie teraz, gdy warunki atmosferyczne potrafią szybko się zmieniać.