Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Aktualności

Polecamy

telefon dla zagranicznych turystów
koperta zycia
Stop agresji drogowej
Racism
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Tragiczny wypadek w Lublińcu. Zginął 26-letni motocyklista

  Wczoraj w okolicy skrzyżowania ulic Lisowickiej i Wilniewczyca w Lublińcu doszło do tragicznego wypadku. Zginał 26-letni motocyklista. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy.

 2. Policjanci apelują o rozwagę do pieszych i rowerzystów

  Podczas minionego weekendu lublinieccy policjanci odnotowali dwa zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Pawonkowie, nietrzeźwy mężczyzna wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Mundurowi poszukują także świadków potrącenia rowerzysty, do którego doszło w Lubecku.

 3. Andrzej Imiołek skazany za kierowanie w stanie nietrzeźwości

  Przez najbliższe 5 miesięcy, Andrzej Imiołek nie będzie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Decyzją częstochowskiego sądu, 30-letni mieszkaniec Herbów trafi za kratki na 5 miesięcy. Przez najbliższe 5 lat nie będzie mógł także kierować pojazdami mechanicznymi.

 4. Podsumowanie działań "Truck & Bus" w powiecie lublinieckim

  W miniony czwartek policjanci lublinieckiej drogówki wzięli udział w działaniach pn. "Truck & Bus". Szczególnie bacznie przyglądali się kierowcom autokarów i pojazdów ciężarowych. Stróże prawa skontrolowali łącznie 75 pojazdów.

 5. Z osadzonymi o bezpieczeństwie

  W ramach programu dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Sierakowie Śląskim, z osadzonymi spotkał się naczelnik lublinieckiej drogówki. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szef drogówki omówił także cele i założenia kampanii „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, „ Rok pieszego” oraz „Kochasz – powiedz STOP wariatom drogowym”.

 6. Działania "Kontrola drogowa PIESZY"

  Ograniczenie zdarzeń drogowych drogowych z udziałem pieszych i poprawa bezpieczeństwa na drodze były głównym celem dzisiejszych działań pn. „Kontrola drogowa Pieszy”, przeprowadzonych przez policjantów z lublinieckiej drogówki. Mundurowi przypominają, że przepisy dotyczące ruchu drogowego nie obowiązują tylko kierujących pojazdami.

 7. 9-latek ranny w wypadku

  Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Koszęcinie. 30-letni motorowerzysta potrącił 9-latka, który wtargnął na jezdnię. Ranny chłopiec i motorowerzysta zostali przewiezieni do szpitala.

 8. Młodzi kierowcy, bez doświadczenia, uprawnień i dokumentów, ale z promilami i zakazem

  Podczas minionego weekendu lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych kierowców, których cechą wspólną był absolutny brak wyobraźni i stan nietrzeźwości. Jeden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do kierowania, drugi podróżował bez wymaganych dokumentów i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Posiadał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów....

 9. Działania „Trzeźwość”

  Policjanci z drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą działania pn. "Trzeźwość”. Celem akcji jest skontrolowanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą „na podwójnym gazie”.

 10. Apelowali o rozsądek

  W ramach trwającej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą. Mundurowi przypomnieli młodym i przyszłym kierowcom o obowiązujących w ruchu drogowym przepisach i zasadach bezpieczeństwa.