Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 05.09.2016

Lublinieccy policjanci przeprowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach poprzez dyscyplinowanie kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Mimo ostrzeżeń i apeli, w sobotę młody kierowca przecenił swoje umiejętności i zakończył jazdę dachowaniem.

W minioną sobotę lublinieccy policjanci włączyli się w krajowe działania „Prędkość”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez dyscyplinowanie kierujących jadących z nadmierną prędkością. Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli, nie brakowało jednak kierowców, którzy zlekceważyli głos mundurowych i obowiązujące przepisy. W ciągu kilku godzin policjanci ujawnili 58 przypadków przekroczenia prędkości. Stróże prawa na 56 kierujących nałożyli mandaty karnych i zatrzymali 1 prawo jazdy. Niechlubnym bohaterem dnia okazał się jednak młody kierowca z Cieszyna. 26-latek kierujący peugeotem, który prawo jazdy posiadał zaledwie od początku roku, przecenił swoje umiejętności i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło przed 11.00 na odcinku drogi W 907 pomiędzy Koszęcinem a Bruśkiem. Na łuku drogi kierujący nie zapanował nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i dachował w przydrożnym rowie. Kolizja wyglądała groźnie, ale zarówno kierowcy jak i pasażerce nic się nie stało.

Policjanci apelują o ostrożność. Koniec wakacji, zmieniające się warunki pogodowe powodują, że jesteśmy zdekoncentrowani. Pamiętajmy zatem o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu obowiązujących przepisów.

  • Kolizja miedzy Koszęcinem a Bruśkiem
  • Policjanci i strażacy na miejscu zdarzenia
  • Policjantka wykonuje czynności na miejscu zdarzenia
  • Oględziny pojazdu
  • Zabezpieczanie miejsca zdarzenia
  • Peugeot w przydrożnym rowie