Wiadomości

Nakłaniają do wymiany telefonu? To może być próba oszustwa!

Data publikacji 08.09.2016

Lublinieccy policjanci podejrzewają, że oszuści wpadli na nowy sposób wyłudzania pieniędzy. Mechanizm nie jest nowy, ale sposób działania bardzo podstępny. Potencjalne ofiary odbierają telefon od rzekomego przedstawiciela telekomunikacji, który informuje o konieczności wymiany aparatu telefonu stacjonarnego.

Lublinieccy mundurowi podejrzewają, że dzięki ostrożności i czujności, kilkunastu mieszkańców powiatu lublinieckiego nie padło ofiarą oszustów. W ostatnich dniach, do kilkunastu osób zadzwoniła kobieta, która podając się za przedstawiciela telekomunikacji, informowała o konieczności wymiany aparatu telefonu stacjonarnego na nowy. Z treści przekazywanych informacji wynikało, że w przypadku nie dokonania wymiany, dotychczasowy telefon przestanie działać. Kolejnym krokiem było umówienie terminu wizyty pracownika mającego dokonać wymiany aparatu. Na szczęście na tym etapie rozmowy wszystkie osoby zorientowały się, że może to być próba oszustwa i o zaistniałej sytuacji poinformowały policjantów.

Śledczy podejrzewają, że celem oszustów może być podpisanie umowy z innym operatorem, na warunkach niekorzystnych dla klienta. Nie wykluczone także, że wymiana telefonu to tylko pretekst do wejścia do mieszkania w celu dokonania kradzieży.

WAŻNE!!!

Od żadnego z operatorów policjanci nie posiadają informacji o prowadzonej akcji związanej z wymianą aparatów telefonicznych. W związku z powyższym ostrzegamy i apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami, w szczególności przedstawiającymi się za pracowników różnego rodzaju firm i instytucji!!