Wiadomości

Potrącił człowieka i uciekł. Wpadł po kilku miesiącach

Data publikacji 09.03.2017

Lublinieccy policjanci zatrzymali 19-latka, który w kwietniu ubiegłego roku pomimo braku prawa jazdy, kierował samochodem. Nastolatek potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę i nie udzielając pomocy ciężko rannemu, odjechał z miejsca zdarzenia. Prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt.

Do wypadku doszło 8 kwietnia 2016 roku na ulicy Powstańców Śląskich w Sadowie. Po godzinie 22.00, przechodzącego przez jezdnię 31-letniego mieszkańca tej miejscowości potrącił kierujący samochodem osobowym. Kierowca nie udzielając pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. 31-latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i postępowanie zostało umorzone.

Na początku tego roku, kryminalni uzyskali nowe informacje dotyczące okoliczności ubiegłorocznego zdarzenia. Zebrany materiał pozwolił na ustalenie danych i zatrzymanie sprawcy wypadku, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Kochcic. Wczoraj przed południem młody człowiek został zatrzymany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Prokurator wnioskuje o tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo 19-latek może spędzić za kratami nawet 12 lat.