Lubliniecka mapa zagrożeń w kwietniu - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Lubliniecka mapa zagrożeń w kwietniu

Data publikacji 09.05.2017

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie i zła organizacja ruchu, niewłaściwa infrastruktura drogowa, to najczęściej wskazywane przez mieszkańców Lublińca zagrożenia. Policjanci na bieżąco weryfikują przekazywane przez mieszkańców za pomocą mapy zagrożeń informacje.

Uruchomiona w ubiegłym roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy przekazywaniu przez mieszkańców problemów i oczekiwań z zakresu bezpieczeństwa. Z narzędzia tego aktywnie korzystają mieszkańcy powiatu lublinieckiego. W kwietniu br. policjanci odnotowali 43 zgłoszenia. Największą ilość aż 17, stanowiły zagrożenia związane z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Po zweryfikowaniu wszystkich naniesionych na mapę informacji, mundurowi potwierdzili 16 z nich, z czego 13 dotyczyło zbyt szybkiej jazdy.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności, dlatego policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia. Należy jednak pamiętać, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997. Prosimy także o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.