Policjanci z wizytą u harcerzy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Policjanci z wizytą u harcerzy

Data publikacji 09.08.2017

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, dzielnicowy i profilaktyk odwiedzili dziś uczestników obozu harcerskiego. Mundurowi przypomnieli uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali sprzęt jaki wykorzystują w czasie służby. Podczas pogadanki stróże prawa omówili też zasady jakich powinni przestrzegać uczestnicy ruchu drogowego.

Dziś przed południem, policjanci z Lublińca odwiedzili uczestników obozu harcerskiego w Kokotku. Celem wizyty mundurowych było przypomnienie młodym ludziom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakich muszą przestrzegać podczas letniego wypoczynku. Mundurowi omówili jak należy zachowywać się w górach nad wodą czy w lesie, oraz przypomnieli o negatywnych skutkach i konsekwencjach związanych ze spożywaniem alkoholu czy zażywaniem innych używek.

Podczas spotkania mundurowi omówili także zasady bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ścieżkach pieszo – rowerowych oraz zachęcali do noszenia różnych elementów odblaskowych. Stróże prawa poinformowali o celach i założeniach trwających kampanii takich jak "Rok Pieszego" czy "Oddaj przejścia pieszym". W końcowej części spotkania, policjanci opowiedzieli młodzieży o swojej pracy oraz zaprezentowali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby oraz w trakcie zabezpieczania różnego rodzaju imprez. Nie brakowało chętnych do przymiarki wybranych elementów umundurowania, którzy przez chwilę poczuli się jak policjanci na służbie. Lublinieccy policjanci mają nadzieję, że tego rodzaju spotkania pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo uczestników dzisiejszej pogadanki  i podczas wakacji pozwolą uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji.

 

 

  • Policjanci na spotkaniu z uczestnikami obozu
  • Spotkanie z uczestnikami obozu harcerskiego
  • Dzielnicowy na spotkaniu z młodzieżą