Działania "Bezpieczny weekend" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Działania "Bezpieczny weekend"

Data publikacji 11.08.2017

Lublinieccy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „BEZPIECZNY WEEKEND”. W najbliższych dniach, na głównych szlakach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miasta należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

Celem prowadzonych działań jest dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m. in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. Policjanci będą reagować na każde wykroczenie oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością. Mundurowi będą też zwracać uwagę, czy kierowcy w prawidłowy sposób przewożą najmłodszych.

Apel do kierowców

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną. Pamiętajmy, że wzajemna życzliwość i kultura na drodze pomagają szybciej i bezpieczniej dotrzeć do celu.