Skrzyżowania pod okiem drogówki - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Skrzyżowania pod okiem drogówki

Data publikacji 18.01.2018

Nie ustępowanie pierwszeństwa, nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy nieostrożne wejście na jezdnię, to tylko niektóre z najczęściej popełnianych na skrzyżowaniach wykroczeń. Dziś po południu, policjanci z lublinieckiej drogówki sprawdzą czy na największych skrzyżowaniach w Lublińcu uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów.

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, nieprawidłowe skręcanie, nadmierna prędkość, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd i nie stosowanie się do sygnalizacji to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, do których dochodzi na skrzyżowaniach dróg.

W realizowanych na terenie województwa śląskiego działań, lublinieccy policjanci sprawdzą dziś, czy na największych skrzyżowaniach w mieście uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów. W godzinach popołudniowych mundurowi będą obserwować czy kierujący pojazdami, piesi oraz rowerzyści swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia. Stróże prawa apelują o ostrożność na drodze i przestrzeganie zapisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.