13-latek wrócił pijany......z lodowiska - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

13-latek wrócił pijany......z lodowiska

Data publikacji 12.02.2018

Do myszkowskiego szpitala trafił pijany 13-latek z Woźnik. Z wstępnych ustaleń policjantów z tamtejszego komisariatu wynika, że chłopak po południu wyszedł na lodowisko, a wieczorem wrócił do domu pijany. Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich wyjaśniają teraz okoliczności zaistniałej sytuacji.

W minioną środę policjanci z Komisariatu w Woźnikach zostali poinformowani o 13-letnim mieszkańcu tej miejscowości, który w stanie upojenia alkoholowego trafił do myszkowskiego szpitala. Po przyjęciu zgłoszenia, mundurowi natychmiast udali się do miejsca zamieszkania chłopca. Z wstępnych ustaleń wynika, że 13-latek poinformował domowników o wyjściu na lodowisko znajdujące się na boisku przy szkole podstawowej. Około 21.00 pijanego przyprowadzili go do domu jego koledzy. Chłopak w stanie upojenia alkoholowego trafił do szpitala. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich ustalają teraz kto młodemu człowiekowi udostępnił alkohol i z kim go spożywał.

WAŻNE!!

Choć obowiązek reagowania na próby nabycia i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie spoczywa na wszystkich dorosłych, szczególnie odpowiedzialne zadanie stoi przed sprzedawcami, jako osobami, od których decyzji bezpośrednio zależy, czy alkohol trafi w ręce młodego człowieka. Sprzedawcy i właściciele sklepów mogą ponieść poważne konsekwencje. Za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi grzywna, a jej maksymalna wysokość wynosi 5 tys. zł. Kolejna to utrata koncesji na handel wyrobami alkoholowymi. Jeśli sąd uzna, że doszło do rozpijania małoletniego, to osoba za to odpowiedzialna może spędzić w więzieniu nawet dwa lata.