Policjanci z wójtem zorganizowali rajd rowerowy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Policjanci z wójtem zorganizowali rajd rowerowy

Data publikacji 11.05.2018

W ramach powiatowych programów na rzecz bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, policjanci z lublinieckiej drogówki wspólnie z Wójtem Gminy Koszęcin zorganizowali rajd rowerowy, w którym udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy. Głównym celem organizatorów było kształtowanie właściwych postaw najmłodszych uczestników ruchu poprzez zabawę.

Dziś przed południem, młodzi cykliści z kilku miejscowości, w kolumnach eskortowanych przez policjantów, zgromadzili się na terenie boiska w Rusinowicach. Uczniowie szkół podstawowych w terenu Gminy Koszęcin spotkali się z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego, Posterunku Policji w Koszęcinie oraz funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podczas pikniku,stróże prawa zachęcali młodych do aktywności fizycznej w formie jazdy na rowerze i przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W swoich wypowiedziach policjanci podkreślali, że w wielu sytuacjach bezpieczeństwo miłośników jednośladów zależy od nich samych.

Uczestnicy dzisiejszego rajdu mieli także okazję przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Policjanci z Katowic przyjechali specjalnym pojazdem profilaktycznym wyposażonym w miasteczko ruchu drogowego. Młodzi cykliści najpierw rozwiązali test, a następnie na specjalnie przygotowanym „placu manewrowym” sprawdzali swoje umiejętności w praktyce.

W ramach trwającej kampanii promocyjno - informacyjnej " Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem", podczas rozmów z młodzieżą, mundurowi opowiadali także o swojej pracy, informowali o procedurze doboru do służby i zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji. Zainteresowanym powyższym zagadnieniem policjanci przekazali specjalne ulotki z podstawowymi informacjami dla ewentualnych kandydatów oraz zachęcali do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zawartymi na stronach komendy wojewódzkiej.

W trakcie dzisiejszej imprezy, przy kiełbasce z grilla, mundurowi odpowiadali na pytania najmłodszych i opowiadali o różnych zadaniach jakie realizują podczas służby. Uczestnicy dzisiejszej imprezy, w towarzystwie maskotki śląskiej policji Sznupka, mogli także z bliska zobaczyć sprzęt jaki w codziennej służbie wykorzystują policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Organizatorzy imprezy tj. policjanci i Wójt Gminy Koszęcin mają nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy przyczynią się do kształtowania właściwych postaw wśród najmłodszych oraz do poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

 • Uczestnicy rajdu w Rusinowicach
 • Uczestnicy rajdu oglądają sprzęt
 • Sznupek na festynie
 • Uczestnicy ogladądają policyjny motocykl
 • "Młody funkcjonariusz"
 • Od lewej Wójt Gminy Koszęcin i Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji
 • Uczestnik egzaminu na kartę rowerową
 • Uczestnik egzaminu podczas slalomu
 • Policjanci opowiadają o służbie
 • Z najmłodszymi sprzęt oglądali także dorośli
 • Jedną z atrakcji stanowił Sznupek
 • Uczestnicy rajdu oglądają policyjny sprzęt