Groźny wypadek na autostradzie w rejonie Woźnik - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wiadomości

Groźny wypadek na autostradzie w rejonie Woźnik

Data publikacji 12.09.2019

Do poważnego wypadku drogowego doszło w środę, krótko po godzinie 13:00 w rejonie węzła Woźniki, gdzie kierujący samochodem marki Peugeot najechał na tył Fiata 126p. Dwie osoby podróżujące Fiatem trafiły do szpitala.

Wczoraj na 357 km autostrady A1, w rejonie węzła Woźniki, na pasie w kierunku Częstochowy doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem Peugeota i Fiata 126p. Z ustaleń policjantów prowadzących czynności na miejscu wynika, iż około godziny 13.20 kierujący samochodem dostawczym Peugeot najechał na tył Fiata. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznały dwie osoby podróżujące „maluchem”. Zostały one przewiezione do szpitali przez śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na czas akcji ratowniczej i prowadzonych czynności procesowych autostrada w kierunku Częstochowy była zamknięta. Wyznaczone zostały objazdy. Działania policjantów wspierali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lublińca, OSP Woźniki oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Około godziny 16, w miejscu zdarzenia przywrócono normalny ruch pojazdów.