Wiadomości

Dzień Życzliwości – akcja „Jabłuszko czy cytrynka”

Data publikacji 21.11.2019

Już po raz 13 podczas Światowego Dnia Życzliwości, policjanci i podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu przeprowadzili wspólną akcję profilaktyczną „Jabłuszko czy cytrynka”. Mundurowi, w asyście dzieci kontrolowali, czy kierujący nie łamią obowiązujących przepisów. Dla kierujących respektujących przepisy były odblaski i jabłka, a dla tych, którzy popełnili wykroczenie - cytryny.

Akcja profilaktyczna „Jabłuszko czy cytrynka”, jest organizowana w ramach obchodów przypadającego 21 listopada Światowego Dnia Życzliwości. Na ulicy Stalmacha w Lublińcu stróże prawa, wspólnie z dziećmi, przeprowadzali kontrole drogowe. Tylko dzisiaj, za popełnione wykroczenia drogowe kierujący mieli możliwość przyjąć tradycyjny mandat lub zdecydować się na pokonanie specjalnie przygotowanego toru przeszkód w alkogoglach. Dodatkowo konieczne było zjedzenie plastra cytryny z uśmiechem na ustach. Zatrzymani do kontroli kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami, w nagrodę otrzymywali jabłuszko i element odblaskowy.

W Światowym Dniu Życzliwości lublinieccy policjanci, wraz z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uczulali kontrolowanych kierowców, że przestrzeganie przepisów oraz uprzejmość i życzliwość wobec innych uczestników ruchu, w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

  • Na zdjęciu umundurowany policjant trzyma radar do mierzenia prędkości obok stoi chłopiec  chłopiec w niebieskiej kurtce.
  • Na zdjęciu kosz owoców - jabłek i cytryn.
  • Na zdjęciu policjanci i dzieci kontrolują niebieski samochód w czasie akcji "jabłuszko czy cytrynka".
  • Na zdjęciu umundurowana policjantka pokazuje urządzenie do mierzenia prędkości chłopcu ubranemu w niebieska kurtkę.
  • Na zdjęciu jeden z kierujących pokonuje tor przeszkód w alkogoglach.
  • Na zdjęciu kobieta z koszykiem w ręku częstuje kierowcę białego busa jabłkami przez otwarte okno pojazdu.
  • Na zdjęciu dziewczynka z koszem owoców stoi koło czarnego pojazdu w czasie akcji profilaktycznej.
  • Na zdjęciu chłopczyk i dziewczynka biorące udział w akcji "jabłuszko czy cytrynka".
  • Na zdjęciu osoby biorące udział w akcji "jabłuszko czy cytrynka na wspólnym zdjęciu na tle policyjnego radiowozu.